ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0412 55 94 04

Контакт-центр0412 55 94 04

15.03.2019 / 16:51

Рахунки за спожитий в лютому газ не містять субсидії і підлягають оплаті в повному обсязі

Уряд України вкотре змінив програму виплати субсидій – тепер вони будуть видаватися субсидіантам на руки «живими грошима». У зв’язку з цим у нових платіжках за лютий від «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», які мешканці Житомирської області та обласного центру вже почали отримувати з сьогоднішнього дня, зникла графа «Субсидія».

В'ячеслав Тарасов: у рахунках за газ спожитого у лютому не буде графи "субсидії"

В'ячеслав Тарасов: у рахунках за газ спожитого у лютому не буде графи "субсидії"
ФОТО: ТОВ "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ"

З 1 березня вступила в силу система монетизації житлово-комунальних субсидій. Клієнти "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ", яким призначено державну допомогу для оплати спожитого газу, отримують її грошима в відділеннях "Укрпошти" та "Ощадбанку". А пенсіонери - через Пенсійний фонд одночасно з пенсією. У зв'язку з цим "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ" не враховує субсидії в рахунках за спожитий в лютому газ. Тому клієнтам компанії необхідно самостійно оплачувати весь обсяг споживання, використовуючи для цього отримані кошти державної допомоги.

"Ми йдемо до відкритого ринку природного газу і монетизація субсидій дасть змогу нашим споживачами обирати собі незалежного постачальника в майбутньому, дасть змогу конкурувати по цінам на газ, дасть змогу своєчасно розрахуватися за спожитий енергоносій. Наразі Уряд змінив механізм субсидування населення, запровадивши монетизацію. Тому рахунки за газ у лютому вже не міститимуть субсидій. Споживачам, яким призначена житлова субсидія у 2018 році, її видадуть «живими грошима» (на банківську картку або в «Укрпошті»). Ними субсидіант повинен самостійно повністю розрахуватися за спожитий газ "- розповідає  директор ТОВ "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ" В’ячеслав Тарасов.

Оплатити за спожитий газ необхідно до 10-го числа місяця, якщо оплата по абонентській книжці. І протягом 5-ти днів з моменту отримання рахунку за газ.

Зараз для споживачів природного газу Житомирської області представлені платіжні системи: iPay.ua, Portmone.сom, EasyPay.ua, Ощад 24, Masterpass, Приват 24. Розмір комісії при проведенні платежу визначається виключно платіжною системою і не залежить від газопостачальної компанії.

Також, швидко можна оплатити рахунки за газ за допомогою "Особистого кабінету" на сайті 104.ua, за допомогою паблік аккаунта 7104ua в Viber, в касах банків, відділень "Укрпошти" або через термінали самообслуговування.

Всю інформацію про субсидії можна отримати в Головних управліннях соціального захисту населення. Зі свого боку, ПАТ "Житомиргаз" і ТОВ "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ" консультує клієнтів за обсягами фактичного споживання газу, оплати та заборгованості.

Для довідки. ТОВ "ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ" поставляє природний газ 360 тисячам побутових споживачів. Станом на 1 березня населення Житомирщини заборгувало за газ майже 712 млн грн. На початок лютого 2019 року сума неплатежів склала  590 млн грн, а станом на 1 січня – 555 млн грн.