ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0412 55 94 04

Контакт-центр0412 55 94 04

16.05.2016 / 13:39

Як розраховуються пільги та субсидії

Змінено соціальні норми, нормативи та коригуючі коефіцієнти на індивідуальне опалення природним газом

До Постанови КМУ від 6.08.2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” та інших документів, яким регулюється надання пільг та субсидії, 27 квітня внесені зміни (постановами КМУ № 317 та № 319), які набрали чинності 30 квітня 2016 року.

Зміни, які передбачені постановою КМУ від 27.04.2016 р №317, яка набрала чинності 30.04.2016 р., стосуються усіх норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. Зокрема:

  1. Зменшено соціальні норми споживання газу на приготування їжі та підігрів води – нові норми встановлені такі самі, як для оплати спожитого газу споживачами без лічильників.
  2. Зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 5 до 4,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період) з 1.10.2018 року. 
  3. Переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення – для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі самі коефіцієнти як для 3-4-поверхових будівель (для мешканців 1-4-поверхових будинків коефіцієнти не змінились).

Постановою КМУ від 27.04.2016 р №319, яка набрала чинності 30.04.2016 р.,передбачено низку змін щодо призначення та надання субсидій, а також щодо визначення сукупного доходу при наданні пільг.

Право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців). Проте громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться.

Щодо невикористаних за опалювальний сезон сум субсидії через економне споживання Кабмін вирішив таке:

  • частину невикористаної суми  - в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу (у разі використання енергоресурсу для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди
  • решту невикористані субсидії - повернути до державного бюджету.

Щодо обрахування сукупного доходу:

  • якщо субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.
  • зміни щодо визначення сукупного доходу для пільговиків - враховуватиметься.допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування
  • зміни щодо підвищення сукупного доходу при призначенні субсидій стосуються безробітних, студентів та працездатних осіб з доходами нижчими за прожитковий мінімум. При цьому вирішено не враховувати до сукупного доходу державну соціальну допомогу на дітей-сиріт, а також допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку (діти можуть бути  не зареєстровані).

Мінсоцполітики, Мінінфраструктури та «Укрпошта» мають забезпечити доставку повідомлень про призначення субсидії.

Акція Твоя енергонезалежність